Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Muttis ekologiska finhackade tomater har en färsk smak av nyplockade tomater. I denna unika produkt kombineras finhackad tomat med tomatjuice. Tack…
Tillverkningsland
Italien
Ingredienser
KRAV-ekologisk tomat
Kontaktuppgifter
Mutti S.p.A.
ViaTraversetolo 28, 43022 Montechiarugolo, Parma, Italia
EAN
8005110413520
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Öppnad burk, förvaras i kylskåp och konsumeras inom 5 dagar
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 104 kJ / 25 kcal |
| Fett | 0,2 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 3,9 g |
| - varav sockerarter | 2,8 g |
| Protein | 1,2 g |
| Salt | 0,02 g |
| Kalcium | 12,1 mg |
| Järn | 0,4 mg |
| Fiber | 1,3 g |
| Kalium | 252 mg |
| Natrium | 8 mg |
| Vitamin A | 0,1 mg |
| Vitamin C | 13,5 mg |
