Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Mutti Original ketchup är full av smak och intensitet. En 300g flaska innehåller 750g färska italienska tomater vilket garanterar en ren och…
Tillverkningsland
Italien
Ingredienser
Tomatkoncentrat 68%, socker, äppelcidervinäger, salt, naturlig arom.
Kontaktuppgifter
Mutti S.p.A.
ViaTraversetolo 28, 43022 Montechiarugolo, Parma, Italia
EAN
8005110004674
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Öppnad burk, förvaras i kylskåp och konsumeras inom 20 dagar
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 430 kJ / 101 kcal |
| Fett | 0,5 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 22,3 g |
| - varav sockerarter | 22,3 g |
| Protein | 2,3 g |
| Salt | 1,70 g |
| Fiber | 1,5 g |
| Natrium | 660 mg |

