Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Myllärin Glutenfritt Havresemlemjöl 500 g
Alla Myllärin produkterUngefär3,45 €
Vertailuhinta 6,90 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Med det glutenfria inhemska Myllärin-havresemlemjölet, som innehåller glutenfritt odlad havre, bakar du mjuka, smakliga semlor som jäser bra. Degen…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Havre
Ingredienser
Glutenfri fullkornsHAVRE61 % (mjöl, flingor, kross), rismjöl, fibermix (psyllium, potatisfiber, äpplefiber).
Kontaktuppgifter
Helsingin Mylly Oy
Puurtajankatu 34 04440 Järvenpää
EAN
6415000164395
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Torrt och svalt, skyddas mot starka lukter.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 470 kJ / 350 kcal |
| Fett | 4,2 g |
| - varav mättat fett | 0,9 g |
| Kolhydrat | 62 g |
| - varav sockerarter | 0,8 g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 12 g |
| Natrium | 0 g |


