Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Myllärin Glutenfri Plätt- och Våffelmix 250 g
Alla Myllärin produkterUngefär1,85 €
Vertailuhinta 7,40 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Stek enkelt glutenfria plättar eller våfflor. Plättar som stekts av Myllärin Glutenfritt Plätt- och Våffelmjöl hålls hela under stekningen. I…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Havre
Ingredienser
Glutenfritt fullkornshavremjöl, rismjöl, socker, marängpulver (socker, ÄGGVITEpulver, förtjockningsmedels: celluloosagummi och guarkärnmjöl, surhetsreglerande medel: citronsyra), salt.
Kontaktuppgifter
Helsingin Mylly Oy
Puurtajankatu 34 04440 Järvenpää
EAN
6415000164647
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Torrt och svalt, skyddas mot starka lukter.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 440 kJ / 343 kcal |
| Fett | 3,3 g |
| - varav mättat fett | 0,7 g |
| Kolhydrat | 65 g |
| - varav sockerarter | 2,3 g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 1,10 g |
| Fiber | 5,6 g |
| Natrium | 0,4 g |


