Laddar

Myllyn Paras Kakdeg dubbel choklad 300g
Alla Myllyn Paras produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Myllyn Paras Cookietaikina Tuplasuklaa är en lättanvänd kakdeg. Den klassiska kombinationen av vit och mörk choklad är oemotståndlig. Från…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, socker, vegetabiliska oljor (palm, raps), ÄGG, kakaosmör, kakaomassa, sirap, vatten, HELMJÖLKSPULVER, SKUMMJÖLKSPULVER, LAKTOS, salt, emulgeringsmedel (E322), naturliga aromer (inkl. vanilj), jäsningsmedel (E500), mjölbehandlingsmedel (E300). Kan innehålla spår av soja. Produkten innehåller 6 % mörk och 6 % vit choklad (EU). Mörk choklad innehåller minst 44 % kakao.
Kontaktuppgifter
Lantmännen Unibake Oy Ab Finland
Tiilitie 9, 01720 Vantaa/Vanda
0800 166 122, https://www.myllynparas.fi, kuluttajapalvelu.unibakefi@lantmannen.com
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Djupfryst. Förvaras vid -18 °C eller kallare. Får inte frysas efter upptining.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 822 kJ / 436 kcal |
| Fett | 20 g |
| - varav mättat fett | 9,2 g |
| Kolhydrat | 57 g |
| - varav sockerarter | 34 g |
| Protein | 5,1 g |
| Salt | 1,17 g |
| Fiber | 1,9 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0,7 g |


