Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Myllyn Paras Havrekli tillverkas av havrekärnans yttre skalskikt genom att ånga havrekärnorna och separera kliet från dem. Myllyn Paras Havrekli har…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Havre
Ingredienser
HAVRE.
Kontaktuppgifter
Myllyn Paras Oy
PL 5, 05801 Hyvinkää
Marknadsförare
Myllyn Paras Oy
PL 5, 05801 Hyvinkää
EAN
6417700053719
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Torrt och svalt, bör skyddas mot starka lukter.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 469 kJ / 351 kcal |
| Fett | 8 g |
| - varav mättat fett | 1,5 g |
| Kolhydrat | 43 g |
| - varav sockerarter | 1,5 g |
| Protein | 18 g |
| Salt | 0,01 g |
| Fiber | 17 g |
| Tiamin | 0,7 mg |
| Zink | 4,8 mg |

