Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Från Myllyn Paras smördeg gör du läckra bakverk, pajer, tårtor eller andra bakverk.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, vegetabilsk olja (palm, raps), vatten, salt, naturlig arom, antioxidationsmedel (E334), mjölbehandlingsmedel (E300). Kan innehålla spår av mjölk, soja, ägg.
Kontaktuppgifter
Lantmännen Unibake Oy Ab Finland
Tiilitie 9, 01720 Vantaa/Vanda
0800 166 122, https://www.myllynparas.fi, kuluttajapalvelu.unibakefi@lantmannen.com
EAN
6417700050299
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Djupfryst. Får inte frysas efter upptining. Förvaring i - 18 °C eller kallare. Hållbarhet i frystemperatur (- 18 °C) till bäst före -datum.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 585 kJ / 379 kcal |
| Fett | 27 g |
| - varav mättat fett | 11 g |
| Kolhydrat | 29 g |
| - varav sockerarter | 0,2 g |
| Protein | 5,4 g |
| Salt | 0,99 g |
| Fiber | 1,9 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


