Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Myllyn Paras Bladdeg palmolja fri 500g
Alla Myllyn Paras produkterUngefär2,39 €
Vertailuhinta 4,78 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Myllyn Paras bladdeg är förkavlad. Från bladdeg kan du göra läckra piroger, pajer, tårtor eller andra bakverk. Tina degarken separat i rumstemperatur…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, vegetabiliska oljor (ryps, kokos), vatten, fullhärdad rypsolja, salt, antioxidationsmedel (E334), naturlig arom, färgämne (E160a), mjölbehandlingsmedel (E300). Kan innehålla spår av ägg, soja, mjölk.
Kontaktuppgifter
Lantmännen Unibake Oy Ab Finland
Tiilitie 9, 01720 Vantaa/Vanda
0800 166 122, https://www.myllynparas.fi, kuluttajapalvelu.unibakefi@lantmannen.com
EAN
6417700060014
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Djupfryst. Får inte frysas efter upptining. Förvaring i - 18 °C eller kallare. Hållbarhet i frystemperatur (- 18 °C) till bäst före -datum.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 563 kJ / 374 kcal |
| Fett | 26 g |
| - varav mättat fett | 15 g |
| Kolhydrat | 29 g |
| - varav sockerarter | 0,2 g |
| Protein | 5,5 g |
| Salt | 0,91 g |
| Fiber | 2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


