Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Myllyn Paras Fyrkornsflingor tillverkas av fullkorns råg, vete, havre och korn, som förkokas, skäras och valsas till flingor. De kan användas till…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Korn, Havre, Råg, Vete
Ingredienser
fullkornsRÅG, -VETE, -HAVRE och -KORN.
Kontaktuppgifter
Myllyn Paras Oy
PL 5, 05801 Hyvinkää
Marknadsförare
Myllyn Paras Oy
PL 5, 05801 Hyvinkää
EAN
6417700052927
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Torrt och svalt, bör skyddas mot starka lukter.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 431 kJ / 339 kcal |
| Fett | 2,8 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 60 g |
| - varav sockerarter | 0,9 g |
| Protein | 12 g |
| Salt | 0,01 g |
| Fiber | 13 g |
| Tiamin | 0,4 mg |

