Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Myllyn Paras Snabbhavreflingor tillverkas av skurna havrekorn, som förkokas och valsas till tunna flingor.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Havre
Ingredienser
FULLKORNSHAVRE.
Kontaktuppgifter
Myllyn Paras Oy
PL / PB 5, 05801 Hyvinkää / Hyvinge
Marknadsförare
Myllyn Paras Oy
PL / PB 5, 05801 Hyvinkää / Hyvinge
EAN
6417700053696
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Torrt och svalt, bör skyddas mot starka lukter.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 522 kJ / 362 kcal |
| Fett | 7,5 g |
| - varav mättat fett | 1,3 g |
| Kolhydrat | 54 g |
| - varav sockerarter | 1,1 g |
| Protein | 14 g |
| Salt | 0,01 g |
| Fiber | 11 g |
| Tiamin | 0,5 mg |
| Zink | 4,4 mg |

