Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Myllyn Paras Fiberhaltiga Snabbhavreflingor 500 g
Alla Myllyn Paras produkterUngefär1,94 €
Vertailuhinta 3,88 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Myllyn Paras Fiberhaltiga Snabbhavreflingor är en fiberrik snabb havreflinga som är gjord av tunna havrekorn och havrekli. Havrekornen skalas,…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Havre
Ingredienser
HAVREKLI och FULLKORNSHAVRE.
Kontaktuppgifter
Myllyn Paras Oy
PL 5, 05801 Hyvinkää
Marknadsförare
Myllyn Paras Oy
PL 5, 05801 Hyvinkää
EAN
6417700050855
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Torrt och svalt, bör skyddas mot starka lukter.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 494 kJ / 357 kcal |
| Fett | 7,8 g |
| - varav mättat fett | 1,4 g |
| Kolhydrat | 48 g |
| - varav sockerarter | 1,3 g |
| Protein | 16,2 g |
| Salt | 0,01 g |
| Järn | 6 mg |
| Fiber | 14,3 g |
| Tiamin | 0,6 mg |
| Zink | 5 mg |

