Laddar

Myllyn Paras Pajdeg för söta bakverk 380g
Alla Myllyn Paras produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Myllyn Paras Pajdeg för söta bakverk passar som bas till olika läckra pajer. Den färdiga runda degen är lätt att trycka ner i en rund form, formen…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL (VETE: Finland), vegetabiliskt fett och olja (palm, shea), socker, vatten, ÄGG, aromer, emulgeringsmedel (E322), salt, stabiliseringsmedel (E450), potatismjöl, jäsningsmedel (E500, E500ii), färg (E160a), mjölbehandlingsmedel (E300). Kan innehålla spår av mjölk, soja.
Kontaktuppgifter
Lantmännen Unibake Oy Ab Finland
Tiilitie 9, 01720 Vantaa/Vanda
0800 166 122, https://www.myllynparas.fi, kuluttajapalvelu.unibakefi@lantmannen.com
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Djupfryst. Får inte frysas efter upptining. Förvaring i - 18 °C eller kallare. Hållbarhet i frystemperatur (- 18 °C) till bäst före -datum.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 736 kJ / 415 kcal |
| Fett | 22 g |
| - varav mättat fett | 9,4 g |
| Kolhydrat | 47 g |
| - varav sockerarter | 13 g |
| Protein | 7 g |
| Salt | 0,90 g |
| Fiber | 2,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


