Laddar

Myllyn Paras Pajdeg för salta bakverk 380g
Alla Myllyn Paras produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Myllyn Paras runda pajdeg för salta bakning passar som botten för olika läckra salta pajer. Färdig rund degen är lätt att trycka ner i formen. Formen…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL (VETE: Finland), vegetabiliska oljor (palm, shea), vatten, laktosfri GRÄDDFIL, druvsocker, MJÖLKPROTEIN, emulgeringsmedel (E322), salt, stabiliseringsmedel (E450), potatismjöl, jäsningsmedel (E500), naturlig arom, arom, färg (E160a), mjölbehandlingsmedel (E300). Kan innehålla spår av ägg, soja. Kraftigt saltat.
Kontaktuppgifter
Lantmännen Unibake Oy Ab Finland
Tiilitie 9, 01720 Vantaa/Vanda
0800 166 122, https://www.myllynparas.fi, kuluttajapalvelu.unibakefi@lantmannen.com
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Djupfryst. Förvaras vid -18 °C eller kallare. Får inte frysas efter upptining.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 617 kJ / 387 kcal |
| Fett | 22 g |
| - varav mättat fett | 9,7 g |
| Kolhydrat | 38 g |
| - varav sockerarter | 2,6 g |
| Protein | 7,3 g |
| Salt | 1,20 g |
| Fiber | 2,4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


