Laddar

Myllyn Paras Rund Råg-havre paj deg 380g
Alla Myllyn Paras produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Myllyn Paras Råg-havre paj deg är en välsmakande, fiberrik deg. Råg och havre ger en utsökt smak åt både salta och söta pajer. Degen är lätt att…
Tillverkningsland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Korn, Havre, Råg, Vete
Ingredienser
Vatten, FULLKORNSRÅGMJÖL 20% (Finland), vegetabiliska oljor (palm, shea), VETEMJÖL, FULLKORNSHAVREFLINGOR 9% (Finland), sirap, maltextrakt (KORN, RÅG), salt, VETEFIBER, stabiliseringsmedel (E450), potatismjöl, jäsningsmedel (E500), arom, färg (E160a), mjölbehandlingsmedel (E300). Kan innehålla spår av ägg, mjölk, soja. Kraftigt saltat.
Kontaktuppgifter
Lantmännen Unibake Oy Ab Finland
Tiilitie 9, 01720 Vantaa/Vanda
0800 166 122, https://www.myllynparas.fi, kuluttajapalvelu.unibakefi@lantmannen.com
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Djupfryst. Får inte frysas efter upptining. Förvaring i - 18 °C eller kallare. Hållbarhet i frystemperatur (-18 °C) till bäst före -datum och i kylskåpets frysfack (ca -6 °C) 7 dygn.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 602 kJ / 383 kcal |
| Fett | 23 g |
| - varav mättat fett | 10 g |
| Kolhydrat | 35 g |
| - varav sockerarter | 2,9 g |
| Protein | 6,1 g |
| Salt | 1,30 g |
| Fiber | 6,2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


