Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Myllyn Paras rågmjöl tillverkas i Hyvinge av fullkornsråg med en malningsgrovhet som lämpar sig för allmänt bruk. Rågmjöl lämpar sig väl för att baka…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Råg
Ingredienser
FULLKORNSRÅG.
Kontaktuppgifter
Myllyn Paras Oy
PL 5, 05801 Hyvinkää
Marknadsförare
Myllyn Paras Oy
PL 5, 05801 Hyvinkää
EAN
6417700051487
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaring torrt och svalt, bör skyddas mot starka lukter.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 340 kJ / 320 kcal |
| Fett | 2 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 59 g |
| - varav sockerarter | 1,3 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 0,00 g |
| Järn | 5 mg |
| Fiber | 20 g |
| Magnesium | 120 mg |
| Tiamin | 0,4 mg |
| Zink | 2,9 mg |


