Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Myllyn Paras Fullkorn Havreflingor 2,5kg
Alla Myllyn Paras produkterUngefär5,35 €
Vertailuhinta 2,14 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Myllyn Paras Havreflingor är gjord av havregryn som är förmognad, skuren och tillplattad till flingor.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Havre
Ingredienser
fullkornsHAVRE.
Kontaktuppgifter
Myllyn Paras Oy
PL/PB 5, 05801 Hyvinkää/Hyvinge
Tillverkare
Myllyn Paras Oy
PL/PB 5, 05801 Hyvinkää/Hyvinge
EAN
6417700053016
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Torrt och svalt, bör skyddas mot starka lukter.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 522 kJ / 362 kcal |
| Fett | 7,5 g |
| - varav mättat fett | 1,3 g |
| Kolhydrat | 54 g |
| - varav sockerarter | 1,1 g |
| Protein | 14 g |
| Salt | 0,01 g |
| Fiber | 11 g |
| Betaglukaani | 4,1 mg |
