Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Myllyn Paras Voitaikina är en deg bakad med smör, som passar utmärkt för både salta och söta bakverk.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Sojabönor, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL, laktosfritt SMÖR 30 % (MJÖLK: Finland), vatten, salt, antioxidationsmedel (E334), mjölbehandlingsmedel (E300). Kan innehålla spår av ägg, soja.
Kontaktuppgifter
Lantmännen Unibake Oy Ab Finland
Tiilitie 9, 01720 Vantaa/Vanda
0800 166 122, https://www.myllynparas.fi, kuluttajapalvelu.unibakefi@lantmannen.com
EAN
6416577028998
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Djupfryst. Förvaras vid -18 °C eller kallare. Får inte frysas efter upptining.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 599 kJ / 382 kcal |
| Fett | 26 g |
| - varav mättat fett | 15 g |
| Kolhydrat | 30 g |
| - varav sockerarter | 0,4 g |
| Protein | 5,8 g |
| Salt | 0,70 g |
| Fiber | 2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


