Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Mysoda Wellness Water citron dryckespulver 12x4g
Alla MySoda produkterUngefär9,79 €
Vertailuhinta 203,96 €/kg
Information
Information
Dryckesgranulat för att tillverka smaksatt, sockerfri wellness water. En uppfriskande dryck med citronsmak som innehåller vitamin D och zink, vilka…
Tillverkningsland
Danmark, Spanien
Ingredienser
Polydextros (ursprung EU), naturlig arom, surhetsreglerande medel (citronsyra), växtkoncentrat (safflor, citron), sötningsmedel (acesulfam K, sukralos), klumpförebyggande medel (kiseldioxid), växtbaserad D3-vitamin, mineralämne (zink).
Kontaktuppgifter
Mysoda Oy
Holkkitie 6, 00880 Helsinki
https://www.mysoda.fi, 020 7121590, info@mysoda.fi
EAN
6430052008367
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras svalt och torrt, skyddat från ljus.
Bruksanvisning
Blanda innehållet i portionsposen med 850 ml vatten eller kolsyrat vatten.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 4 kJ / 1 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 0,4 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,00 g |
| Vitamin D | 0,8 µg |
| Zink | 1,5 mg |


