Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Liten donut med kakao glasyr.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Nöt, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Laktos, Mandlar, Hasselnötter, Pistagenöt, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL (vete: Finland), vegetabiliskt fett (palm, fulhärat kokos och solros), vatten, socker, MJÖLKPULVER, glukos, kakaopulver, ÄGGPULVER, rismjöl, LAKTOS, jäsningsmedel (E450, E500), salt, vaniljsocker, konserveringsmedel (E202), emulgeringsmedel (rapslecitin, solroslecitin), mjölbehandlingsmedel (askorbinsyra), naturlig vaniljarom. Kan Innehålla spår av NÖTTER.
Kontaktuppgifter
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
https://www.elonen.fi
EAN
6410580081421
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras en torr plats skyddad från ljus. Öppnad förpackning skall förvaras förseglad.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 024 kJ / 486 kcal |
| Fett | 28 g |
| - varav mättat fett | 19 g |
| Kolhydrat | 52 g |
| - varav sockerarter | 33 g |
| Protein | 6 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 0,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 3,4 g |


