Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Laktosfri mini socker donut.
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Ägg, Mjölk, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Vete
Ingredienser
VETEMJÖL (Finland), socker, vegetabiliskt fett (palm, ryps, raps), ÄGG, vatten, glukossirap, modifierad stärkelse (E1414), jäsningsmedel (E450, E500), salt, emulgeringsmedel (E471, E475, E477, E481), risstärkelse, konserveringsmedel (E202), arom, mjölbehandlingsmedel (E300). Kan innehålla spår av MJÖLK.
Kontaktuppgifter
Elonen Oy Leipomo
Patalahdenkatu 1 42100 Jämsä
https://www.elonen.fi
EAN
6410580081469
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras en torr plats skyddad från ljus. Öppnad förpackning skall förvaras förseglad.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 920 kJ / 459 kcal |
| Fett | 25 g |
| - varav mättat fett | 11 g |
| Kolhydrat | 52 g |
| - varav sockerarter | 29 g |
| Protein | 5,9 g |
| Salt | 1,00 g |
| Fiber | 1,3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


