Laddar

Nick's Orange Protein Wafer 40g glutenfri proteinkexbar
Alla Nick’s produkterInformation
Information
En krispig kakbar täckt med läcker mjölkchoklad och fylld med en mjuk, apelsinsmakande, krämig proteinfyllning. Baren innehåller viktiga vitaminer…
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk, Nöt, Jordnöt, Sojabönor, Havre
Ingredienser
MJÖLKprotein, MJÖLKpulver, vegetabilisk olja (shea, kokos), kakaosmör, vegetabilisk olja (raps), mjölmix (majs, potatis, ris), sötningsmedel (erytritol), polydextros (fiber), kakaomassa, kollagenpeptider, inulin, apelsinjuice, emulgeringsmedel (solroslecitin, SOJAlecitin), SOJAfiber, glutenfri HAVREfiber, vegetabilisk olja (solros), salt, stabiliseringsmedel (xantangummi, guargummi), bakpulver (bikarbonat), sötningsmedel (enzymatiskt producerade steviolglykosider, sukralos), vitaminer E, C, B1, B2, B3, B5, B6 , B7, B9, B12, naturlig arom. Kan innehålla spår av NÖTTER och JORDNÖTTER.
Kontaktuppgifter
LUB Foods Europe AB
Landsvägen 37, 172 63 Sundbyberg, Ruotsi/Sverige
info@prescott.fi
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt & svalt.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 126 kJ / 508 kcal |
| Fett | 37 g |
| - varav mättat fett | 17 g |
| Kolhydrat | 24 g |
| - varav sockerarter | 9,4 g |
| - varav polyoler | 6,8 g |
| Protein | 25 g |
| Salt | 0,05 g |
| Biotin | 19 µg |
| Fiber | 9,1 g |
| Foolihappo | 75 µg |
| Niacin | 6 mg |
| Pantotensyra | 2,3 mg |
| Riboflavin | 0,5 mg |
| Tiamin | 0,4 mg |
| Vitamin B12 | 0,9 µg |
| Vitamin B6 | 0,5 mg |
| Vitamin C | 30 mg |
| Vitamin E | 4,5 mg |

