Laddar

Nick's Peanut Butter Protein Wafer 40g glutenfri proteinkexbar
Alla Nick's produkterInformation
Information
En krispig kexbar täckt med läcker mjölkchoklad och fylld med en mjuk, jordnötsmörsmakande, krämig proteinfyllning. Baren innehåller viktiga…
Tillverkningsland
Allergener
Mjölk, Nöt, Jordnöt, Sojabönor, Havre
Ingredienser
MJÖLKprotein, vegetabiliska oljor (shea, kokos, raps), MJÖLKpulver, rostade JORDNÖTTER (11%), glutenfri mjölmix (majs, potatis, ris), illipesmör, sötningsmedel (erytritol), kakaomassa, inulin (cikoriarot), kollagenpeptider, löslig majsfiber, kakaosmör, emulgeringsmedel (solroslecitin, SOJAlecitin), SOJAfiber, glutenfri HAVREfiber, salt, stabiliseringsmedel (xantangummi, guargummi), bakpulver (natriumbikarbonat), sötningsmedel (enzymatiskt framställda steviolglykosider, sukralos), vitaminer (E, C, B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12), naturlig arom. Kan innehålla spår av NÖTTER.
Kontaktuppgifter
LUB Foods Europe AB
Landsvägen 37, 172 63 Sundbyberg, Ruotsi/Sverige
info@prescott.fi
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras < 30°C
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 138 kJ / 511 kcal |
| Fett | 37 g |
| - varav mättat fett | 17 g |
| Kolhydrat | 23 g |
| - varav sockerarter | 6,7 g |
| - varav polyoler | 7,1 g |
| Protein | 26 g |
| Salt | 0,75 g |
| Biotin | 19 µg |
| Fiber | 7,1 g |
| Foolihappo | 75 µg |
| Niacin | 6 mg |
| Pantotensyra | 2,3 mg |
| Riboflavin | 0,5 mg |
| Tiamin | 0,4 mg |
| Vitamin B12 | 0,9 µg |
| Vitamin B6 | 0,5 mg |
| Vitamin C | 30 mg |
| Vitamin E | 4,5 mg |

