Laddar

NOCCO BCAA Sunny Soda kolsyrad energidryck 330ml
Alla Nocco produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
NOCCO Sunny Soda är en dryck med smak av söt persika och syrliga hallon. Precis som många andra NOCCO-smaker, är Sunny Soda berikad med BCAA (3000…
Tillverkningsland
Ingredienser
Kolsyrat vatten, grenade aminosyror bcaa (L-leucin, L-valin, L-isoleucin), koffein, vitaminer (niacin, B6, folsyra, biotin, D, B12), surhetsreglerande medel (citronsyra), arom, sötningsmedel (sukralos), färgämne (betakaroten).
Kontaktuppgifter
Lejos Oy
Keilaranta 10 E, 02150 Espoo
asiakaspalaute@lejos.fi, 0207 413 800, https://www.lejos.fi
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Öppnad burk bör konsumeras under dagen. Förvaras i rumstemperatur eller vid lägst +2°C.
Bruksanvisning
Hög koffeinhalt 55mg/100ml. Rekommenderas ej för barn, gravida och ammande eller personer känsliga för koffein. Recommenderas ej med alkoholhaltig dryck. Max 2 burkar/dygn.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 15 kJ / 4 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 0,9 g |
| Salt | 0,00 g |
| Biotin | 15 µg |
| Foolihappo | 30 µg |
| Niacin | 3,9 mg |
| Vitamin B12 | 0,8 µg |
| Vitamin B6 | 0,4 mg |
| Vitamin D | 1,5 µg |

