Laddar

NOCCO Electrolyte Pink Grape kolsyrad dryck 355ml
Alla Nocco produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
NOCCO Electrolytes Pink Grape är en funktionell energidryck med smak av fräsch grapefrukt, där elektrolyter kombineras med koffein. Denna helt nya…
Tillverkningsland
Ingredienser
Kolsyrat vatten, kalium, magnesium, vitaminer (niacin, B6, folsyra, biotin, B12), surhetsreglerande medel (citronsyra, natriumcitrat), koffein, aromer, konserveringsmedel (kaliumsorbat, natriumbensoat), sötningsmedel (sukralos), färgande livsmedelskoncentrat (morot), färgämne (karotener).
Kontaktuppgifter
Lejos Oy
Keilaranta 10 E, 02150 Espoo
asiakaspalaute@lejos.fi, 0207 413 800, https://www.lejos.fi
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras vid +2 - +25 °C. Öppnad burk bör konsumeras under dagen.
Bruksanvisning
Rekommenderas ej för barn, gravida och ammande eller personer känsliga för koffein. Rekommenderas ej med alkohol. Max 2 burkar/dygn. **Överskrid ej ett dagsintag av 400 mg koffein totalt. Vi rekommenderar en varierad kost och hälsosam livsstil.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 18 kJ / 4 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,03 g |
| Biotin | 14 µg |
| Foolihappo | 28,2 µg |
| Kalium | 85,1 mg |
| Magnesium | 31,7 mg |
| Niacin | 3,6 mg |
| Vitamin B12 | 0,7 µg |
| Vitamin B6 | 0,4 mg |

