Laddar

NOCCO FOCUS Passionite kolsyrad energidryck berikad med koffein och vitamine 330ml
Alla Nocco produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
NOCCO Passionite levererar en syrligt fräsch smak av passionsfrukt. Den sockerfria drycken innehåller vitaminer och 180 mg koffein och är framtagen…
Tillverkningsland
Ingredienser
Kolsyrat vatten, koffein, grönt te-extrakt, vitaminer (niacin, B6, folsyra, biotin, B12), surhetsreglerande medel (citronsyra, natriumcitrat), aromer, sötningsmedel (sukralos), färgämne (karotener), färgande livsmedelskoncentrat (morot).
Kontaktuppgifter
Lejos Oy
Keilaranta 10 E, 02150 Espoo
https://www.lejos.fi, asiakaspalaute@lejos.fi, 0207 413 800
Importör
Lejos Oy
Keilaranta 10 E, 02150 Espoo
https://www.lejos.fi, asiakaspalaute@lejos.fi, 0207 413 800
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras vid +2 - +25 °C. Öppnad burk bör konsumeras under dagen.
Bruksanvisning
Rekommenderas ej för barn, gravida och ammande eller personer känsliga för koffein. Rekommenderas ej med alkohol. Max 2 burkar/dygn. **Överskrid ej ett dagsintag av 400 mg koffein totalt. Vi rekommenderar en varierad kost och hälsosam livsstil.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 6 kJ / 1 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,00 g |
| Biotin | 15 µg |
| Foolihappo | 30 µg |
| Niacin | 3,9 mg |
| Vitamin B12 | 0,8 µg |
| Vitamin B6 | 0,4 mg |

