Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

NOCCO FOCUS Ramonade kolsyrad energidryck 330ml
Alla Nocco produkterUngefär2,69 €
Vertailuhinta 7,70 €/l
Inkluderar pant 0,15 €Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Nu har vi ett nytt år framför oss där möjligheterna är oändliga. Vi välkomnar därför NOCCO Ramonade som är det senaste tillskottet i FOCUS-familjen.…
Tillverkningsland
Nederländerna
Ingredienser
Kolsyrat vatten, koffein, grönt te-extrakt, vitaminer (niacin, B6, folsyra, biotin, B12), surhetsreglerande medel (citronsyra), aromer, sötningsmedel (sukralos).
Kontaktuppgifter
Lejos Oy
Keilaranta 10 E, 02150 Espoo
asiakaspalaute@lejos.fi, 0207 413 800, https://www.lejos.fi
EAN
7340131602906
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i rumstemperatur eller vid lägst +2°C. Öppnad burk bör konsumeras under dagen.
Bruksanvisning
Hög koffeinhalt 55mg/100ml. Rekommenderas ej för barn, gravida och ammande eller personer känsliga för koffein. Recommenderas ej med alkoholhaltig dryck. Max 2 burkar/dygn.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 4 kJ / 1 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,00 g |
| Biotin | 15 µg |
| Foolihappo | 30 µg |
| Niacin | 3,9 mg |
| Vitamin B12 | 0,8 µg |
| Vitamin B6 | 0,4 mg |
| Vitamin D | 1,5 µg |

