Laddar

NOCCO FOCUS Raspberry Blast kolsyrad energidryck 330ml
Alla Nocco produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
NOCCO Focus Raspberry Blast är en funktionell dryck med smak av hallon som innehåller koffein, grönt te-extrakt och vitaminer. NOCCO Focus produkter…
Tillverkningsland
Ingredienser
Kolsyrat vatten, koffein, grönt te-extrakt, vitaminer (niacin, B6, folsyra, biotin, D, B12), surhetsreglerande medel (citronsyra, natriumcitrat), arom (hallon), sötningsmedel (sukralos), färgande livsmedelskoncentrat (morot).
Kontaktuppgifter
Lejos Oy
Keilaranta 10 E, 02150 Espoo
asiakaspalaute@lejos.fi, 0207 413 800, https://www.lejos.fi
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i rumstemperatur eller vid lägst +2°C. Öppnad burk bör konsumeras under dagen.
Bruksanvisning
Hög koffeinhalt (55 mg/100 ml). Rekommenderas ej för barn, gravida och ammande eller personer känsliga för koffein. Rekommenderas ej med alkoholhaltig dryck. Max 2 burkar/dygn.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 2 kJ / 0,5 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,00 g |
| Biotin | 15 µg |
| Foolihappo | 30 µg |
| Niacin | 3,9 mg |
| Vitamin B12 | 0,8 µg |
| Vitamin B6 | 0,4 mg |
| Vitamin D | 1,5 µg |

