Laddar

NOCCO FOCUS The Berries energi dryck 330ml
Alla Nocco produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
NOCCO Focus The Berries är en frisk kombination av syrliga och söta röda bär. NOCCO Focus The Berries är en sockerfri, vitaminerad dryck (B6, B12,…
Tillverkningsland
Ingredienser
Kolsyrat vatten, koffein, grönt te-extrakt, vitaminer (niacin, B6, folsyra, biotin, B12), surhetsreglerande medel (citronsyra), aromer, sötningsmedel (sukralos), färgande livsmedelskoncentrat (morot).
Kontaktuppgifter
Lejos Oy
Keilaranta 10 E, 02150 Espoo
asiakaspalaute@lejos.fi, 0207 413 800, https://www.lejos.fi
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras vid +2 - +25 °C. Öppnad burk bör konsumeras under dagen.
Bruksanvisning
Rekommenderas ej för barn, gravida och ammande eller personer känsliga för koffein. Rekommenderas ej med alkohol. Max 2 burkar/dygn. **Överskrid ej ett dagsintag av 400 mg koffein totalt. Vi rekommenderar en varierad kost och hälsosam livsstil.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 9 kJ / 2 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,00 g |
| Biotin | 15 µg |
| Foolihappo | 30 µg |
| Niacin | 3,9 mg |
| Vitamin B12 | 0,8 µg |
| Vitamin B6 | 0,4 mg |

