Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Smaklig energi som absorberas supersnabbt. Jollos Fartgodis är det perfekta mellanmålet för att orka träna hårdare och springa längre.
Med Jollos är…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
socker, stärkelsesirap, geleringsmedel (pektin), lakrits, ammoniumklorid (salmiak), vatten, elektrolyter (salt. magnesium, kalium), surhetsreglerande medel (citronsyra, äpplesyra), färgämne (vegetabiliskt kol) .
Kontaktuppgifter
Nosht
Kustaantie 7 19600 Hartola
https://www.nosht.com
Tillverkare
Nosht
Kustaantie 7 19600 Hartola
https://www.nosht.com
EAN
6429810037664
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 351 kJ / 323 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 80 g |
| - varav sockerarter | 65 g |
| Protein | 0,1 g |
| Salt | 1,40 g |
| Kalium | 577 mg |
| Magnesium | 108 mg |

