Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Uusi
Nosht Jollos Energy Chews Syrlig Hallon 52 g
Alla Nosht produkterUngefär3,45 €
Vertailuhinta 66,35 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Energigodis med syrlig hallonsmak, utvecklat i samarbete med hockeyspelaren Anton Lundell.
Smaklig energi som absorberas supersnabbt. Jollos energy…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
socker, stärkelsesirap, vatten, hallonjuice (35%), geleringsmedel (pektin), surhetsreglerande medel (citronsyra), havssalt, kalium (kaliumklorid), magnesium (magnesiumcitrat), naturlig arom.
Kontaktuppgifter
Nosht
Kustaantie 7 19600 Hartola
https://www.nosht.com
Tillverkare
Nosht
Kustaantie 7 19600 Hartola
https://www.nosht.com
EAN
6429811064621
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 351 kJ / 323 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 80 g |
| - varav sockerarter | 65 g |
| Protein | 0,1 g |
| Salt | 0,30 g |
| Kalium | 577 mg |
| Magnesium | 108 mg |

