Laddar

Oatly iKaffe Havredryck till kaffet Churrossmak 1 L UHT
Alla Oatly produkterInformation
Information
iKaffe Churros Flavour är havredrycken som gör ditt kaffe eller te (eller annan valfri dryck) till det där lilla extra tack vare dess goda…
Tillverkningsland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Havre
Ingredienser
Vatten, HAVRE 10%, rapsolja, socker 1.6%, surhetsreglerande medel (dikaliumfosfat), mineral (kalcium), arom, salt, vitaminer (D2, riboflavin, B12).
Kontaktuppgifter
Oy Oatly AB
Kaikukatu 2 C, 00530 Helsinki
https://www.oatly.com, +46 (0)418 47 55 00, https://info.fi@oatly.com
Importör
Oy Oatly AB
Kaikukatu 2 C, 00530 Helsinki
https://www.oatly.com, +46 (0)418 47 55 00, https://info.fi@oatly.com
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Öppnad förpackning förvaras som kylvara vid max. +8°C.
Bruksanvisning
Se toppen på förpackningen. Datumstämpel gäller oöppnad förpackning. Öppnad förpackning hållbar minst 5 dagar. Omskakas.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 292 kJ / 70 kcal |
| Fett | 3,2 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 8,8 g |
| - varav sockerarter | 5,1 g |
| Protein | 1,1 g |
| Salt | 0,09 g |
| Kalcium | 120 mg |
| Riboflavin | 0,2 mg |
| Vitamin B12 | 120 mg |
| Vitamin D | 0,5 µg |

