Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Havredryck med tillsatta vitaminer och mineraler. Ljus. Innehåller 30 % mindre fett jämfört med traditionella Oatly iKaffe.
Tillverkningsland
Sverige
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Havre
Ingredienser
Vatten, HARE 10%, rapsolja, surhetsreglerande medel (dikaliumfosfat), mineraler (kalciumkarbonat, kaliumjodid), salt, vitaminer (D2, riboflavin, B12)
Kontaktuppgifter
Oy Oatly AB
Porkkalankatu 3, 00180 Helsinki
https://www.oatly.com, +46 (0)418 47 55 00, https://info.fi@oatly.com
EAN
7394376621994
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Produkten kan förvaras i rumstemperatur innan öppning. Öppnad förpackning förvaras som kylvara vid max. +8C. Öppnad förpackning hållbar minst 5 dagar.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 220 kJ / 52 kcal |
| Fett | 2,1 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 7 g |
| - varav sockerarter | 3,4 g |
| Protein | 1,1 g |
| Salt | 0,10 g |
| Kalcium | 134 mg |
| Fiber | 0,8 g |
| Riboflavin | 0,2 mg |
| Vitamin D | 1,1 µg |

