Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Nu är den här! Havredrycken som fitness-influencers, eller kanske mest vanligt folk som vill ha en mindre söt men lika god smak, har efterfrågat. Du…
Tillverkningsland
Sverige
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Havre
Ingredienser
Vatten, HAVRE 10%, rapsolja, surhetsreglandemedel (dikaliumfosfat), (mineraler (kalciumkarbonat, kaliumjodid), salt, vitaminer (D2, riboflavin, B12).
Kontaktuppgifter
Oy Oatly EMEA AB
Porkkalankatu 3, 00180 Helsinki
https://www.oatly.com, +46 (0)418 47 55 00, https://info.fi@oatly.com
EAN
7394376621017
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Produkten kan förvaras i rumstemperatur innan öppning. Öppnad förpackning förvaras som kylvara vid max. +8°. Öppnad förpackning hållbar minst 5 dagar.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 185 kJ / 44 kcal |
| Fett | 1,5 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 6,3 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 1 g |
| Salt | 0,12 g |
| Kalcium | 120 mg |
| Fiber | 0,7 g |
| Jod | 22,5 µg |
| Riboflavin | 0,2 µg |
| Vitamin B12 | 0,4 µg |
| Vitamin D | 1,1 µg |

