Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Oikia Fiini Lady Claire salt-vinäger potatischips 100g
Alla Oikia produkterUngefär1,45 €
Vertailuhinta 14,50 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Oikias chips görs av inhemska potatisar från norra Finland.
Och när vi pratar om självä chipsen, Oikia chips är potatis i sin allra läckraste form,…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Finsk potatis, vegetabiliska oljor (solros, raps) i varierande proportion, kryddblandning (salt, rismjöl, potatismaltodextrin, socker, surhetsreglerare (citronsyra), aromer).
Kontaktuppgifter
Fodelia Retail Oy
Tuotetie 1, 92930 Pyhäntä
https://oikiasipsi.fi
Tillverkare
Fodelia Retail Oy
Tuotetie 1, 92930 Pyhäntä
https://oikiasipsi.fi
Marknadsförare
Fodelia Retail Oy
Tuotetie 1, 92930 Pyhäntä
reklamaatiot@realsnacks.fi
EAN
6430013258183
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt, i rumstemperatur och skyddad för ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 249 kJ / 540 kcal |
| Fett | 34 g |
| - varav mättat fett | 2,9 g |
| Kolhydrat | 50 g |
| - varav sockerarter | 2,4 g |
| Protein | 6 g |
| Salt | 1,80 g |
| Fiber | 3,1 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
Plats i butiken
Plats i butiken
Butik: Prisma Kaari KannelmäkiHylla: Sipsit snacksit Prisma Kaari Kannelmäki butikens adress och öppettider

