Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

OLVI Vichy mineralvatten 0,95 l flaska
Alla Olvi produkterUngefär1,93 €
Vertailuhinta 1,82 €/l
Inkluderar pant 0,20 €Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Den traditionella finska törstsläckaren med hög kolsyraär tillverkad av rent grundvatten. Drycken för älskare av färskt mineralvatten har också fått…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
vatten, koldioxid, natriumbikarbonat, magnesiumsulfat, kaliumbikarbonat, kaliumcitrat, natriumsulfat
Kontaktuppgifter
Olvi Oyj
Olvitie I-IV, 74100 Iisalmi
0290 00 1050, https://www.olvi.fi, @olvi_oyj
Tillverkare
Olvi Oyj
Olvitie I-IV, 74100 Iisalmi
0290 00 1050, https://www.olvi.fi, @olvi_oyj
EAN
6419800051275
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 ml |
|---|---|
| Energi | 0 kJ / 0 kcal |
| Fett | 0 g |
| - varav mättat fett | 0 g |
| Kolhydrat | 0 g |
| - varav sockerarter | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0,05 g |
| Kalcium | 2,7 mg |
| Kalium | 21 mg |
| Magnesium | 4,5 mg |


