Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Oolannin Chili Pommes Frites är härlig fyllig potatis från familjeodlare i skärgården. Vi gav potatisen en extra kick: först valde vi ut…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Potatis, rapsolja, modifierad stärkelse, salt, rismjöl, socker, maltodextrin, lök, dextrin, druvsocker, paprika, aromer (bl.a. chili), jästextrakt.
Kontaktuppgifter
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 683, 20361 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
Tillverkare
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 683, 20361 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
EAN
6410380097653
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i -18°C eller kallare. Bör inte frysas efter upptining.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 780 kJ / 185 kcal |
| Fett | 7 g |
| - varav mättat fett | 0,6 g |
| Kolhydrat | 26 g |
| - varav sockerarter | 0,5 g |
| Protein | 3 g |
| Salt | 1,05 g |
| Fiber | 2,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

