Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Oolannin Landgårdspotatis med skal är härlig potatis, odlad på våra finländska familjelantgårdar i idealiskt skärgårdsklimat och kalkrik jord.…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Potatis, rypsolja, modifierad stärkelse, rismjöl, dextrin, druvsocker.
Kontaktuppgifter
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 683, 20361 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
Tillverkare
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 683, 20361 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
EAN
6410380097707
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i -18°C eller kallare. Bör inte frysas efter upptining.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 617 kJ / 147 kcal |
| Fett | 4 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 24 g |
| - varav sockerarter | 1,5 g |
| Protein | 2,2 g |
| Salt | 0,01 g |
| Fiber | 3 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

