Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Oolannin Potatisklyftor är härligt fin potatis, odlad i Finland på våra familjelantgårdar i idealiskt skärgårdsklimat och kalkrik jord. Vi tvättar,…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Potatis, rapsolja.
Kontaktuppgifter
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 683, 20361 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
Tillverkare
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 683, 20361 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
EAN
6410380097448
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i -18°C eller kallare. Bör inte frysas efter upptining.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 643 kJ / 153 kcal |
| Fett | 3,8 g |
| - varav mättat fett | 0,3 g |
| Kolhydrat | 26 g |
| - varav sockerarter | 0,4 g |
| Protein | 2,3 g |
| Salt | 0,01 g |
| Fiber | 2,6 g |
| Kalium | 440 mg |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

