Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Oolannin pannpotatis är fyllig potatis från Finland, odlad av våra familjeodlare i idealiskt skärgårdsklimat och i kalkrik, luckrad jord. Då den nya…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Potatis, rapsolja
Kontaktuppgifter
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 683, 20361 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
Tillverkare
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 683, 20361 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
EAN
6410380097714
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i -18°C eller kallare. Bör inte frysas efter upptining.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 700 kJ / 170 kcal |
| Fett | 6 g |
| - varav mättat fett | 0,5 g |
| Kolhydrat | 25 g |
| - varav sockerarter | 0,5 g |
| Protein | 2,5 g |
| Salt | 0,01 g |
| Fiber | 2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


