Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Oolannin Räfflad Potatis är smaskigt fyllig potatis från Finland i den mest fantasifullaste formen. Av familjeodlarnas potatis väljer vi de perfekta…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Potatis, rapsolja.
Kontaktuppgifter
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 683, 20361 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
Tillverkare
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 683, 20361 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
EAN
6410380097615
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i -18°C eller kallare. Bör inte frysas efter upptining.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 900 kJ / 215 kcal |
| Fett | 10 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 24 g |
| - varav sockerarter | 1 g |
| Protein | 5,5 g |
| Salt | 0,08 g |
| Fiber | 4 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


