Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Oolannin ugnsfrasiga släta pommes frites 1kg
Alla Oolannin produkterUngefär3,25 €
Vertailuhinta 3,25 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Oolannin Ugnsfrasiga Släta Pommes Frites är härligt fyllig potatis från Finland, odlad i idealiskt skärgårdsklimat och kalkrik jord på våra…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Potatis, rapsolja.
Kontaktuppgifter
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 62, 20101 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
Tillverkare
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 62, 20101 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
EAN
6410380097677
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i -18°C eller kallare. Bör inte frysas efter upptining.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 750 kJ / 180 kcal |
| Fett | 6 g |
| - varav mättat fett | 0,4 g |
| Kolhydrat | 28 g |
| - varav sockerarter | 0,5 g |
| Protein | 3 g |
| Salt | 0,01 g |
| Fiber | 2 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |

