Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Oolannin Vitlökspotatis är ren potatis från våra familjeodlare i skärgården, till vilken vi lagt till lite extra festkänsla. Vi valde ut de bästa…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Potatis, vitlökskrydda (salt, vitlök, socker, jästextrakt, druvsocker, maltodextrin, vitlöksolja).
Kontaktuppgifter
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 683, 20361 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
Tillverkare
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 683, 20361 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
EAN
6410380097820
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i -18°C eller kallare. Bör inte frysas efter upptining.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 400 kJ / 90 kcal |
| Fett | 0,3 g |
| - varav mättat fett | 0,1 g |
| Kolhydrat | 20 g |
| - varav sockerarter | 2 g |
| Protein | 2 g |
| Salt | 0,90 g |
| Fiber | 1,5 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |


