Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Information
Information
Bakat på surdeg med de bästa råvarorna samt ett traditionellt Pågen-recept gör att PågenLimpan är mjuk och smakar extra gott.
Tillverkningsland
Sverige
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Råg, Vete
Ingredienser
VETEmjöl, vatten, siktat och skållat RÅGmjöl, sirap, surdeg på fullkornsRÅG och VETE, VETEgluten, skållat VETEmjöl, rapsolja, malt av KORN, jäst, salt, mjölbehandlingsmedel (askorbinsyra).
Kontaktuppgifter
Oy Pågen Ab
Linnoitustie 4A, 02600 Espoo
Marknadsförare
Oy Pågen Ab
Linnoitustie 4A, 02600 Espoo
EAN
7311070337273
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras i normal rumstemperatur, i sluten förpackning.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 150 kJ / 275 kcal |
| Fett | 1,9 g |
| - varav mättat fett | 0,7 g |
| Kolhydrat | 52 g |
| - varav sockerarter | 11 g |
| Protein | 9,6 g |
| Salt | 0,90 g |
| Fiber | 3,8 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
