Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Pakkasmarja Smuuti Bärsnack Jordgubb, rabarber & vanilj 150ml/75g
Alla Pakkasmarja produkterUngefär2,14 €
Vertailuhinta 28,53 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Njut av en del av dagens bärportion i form av ett fluffig SMUUTI Berry-snack, som bekvämt kan avnjutas direkt från frysen. Produkten innehåller hela…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Finska jordgubbar (50 %) och rabarber (20 %), polydextros, fruktsocker, rypsolja, bovetekli, krossad lin, alfacyklodextrin, vatten, emulgeringsmedel (mono- och diglycerider av fettsyror), förtjockningsmedel (guarkärnmjöl), surhetsreglerande medel (citronsyra), naturlig vaniljarom.
Kontaktuppgifter
Pakkasmarja Oy
Lintikonkatu 20, 77600 Suonenjoki
EAN
6411810010501
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Produkten håller i frystemperatur (-18 C) fram till bäst före -dagen och efter upptining ett dygn i kylskåp (+ 5 C). Får inte frysas efter upptining.
Bruksanvisning
Produkten är omedelbart redo att njutas, men smakar också bra när den har tinat lite.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 549 kJ / 131 kcal |
| Fett | 4,9 g |
| - varav mättat fett | 0,7 g |
| Kolhydrat | 15,3 g |
| - varav sockerarter | 9,9 g |
| Protein | 2,5 g |
| Salt | 0,00 g |
| Fiber | 12,7 g |
| Vitamin C | 23 mg |

