Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
En grill- och allkrydda som passar till nästan all matlagning. Passar även som bordskrydda. Tar fram matens goda smak och passar särskilt bra till…
Tillverkningsland
Finland
Ingredienser
Mineralsalt (45 %) (natriumklorid, kaliumklorid, magnesiumsulfat, lysinhydroklorid, klumpförebyggande medel (kiseldioxid), kaliumjodid), dextros, chili, paprika, lök, svartpeppar, koriander, spiskummin, vitlök.
Kontaktuppgifter
Oriola Finland Oy
PL 8, 02101 Espoo
EAN
6409941308826
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Bruksanvisning
Omskakas före användning. Förvaras på en torr, sval plats och skyddad från ljus.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 800 kJ / 191 kcal |
| Fett | 4,3 g |
| - varav mättat fett | 0,7 g |
| Kolhydrat | 27 g |
| - varav sockerarter | 18 g |
| Protein | 5 g |
| Salt | 25,80 g |
| Fiber | 12 g |
| Natrium | 10,3 g |


