Laddar

Paulúns apelsin, mango och passionsfrukt granola 350g
Alla Paulúns produkterFörpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Paulúns® apelsin-mango-passion granola har en frisk och fruktig smak. Behaglig apelsin, exotisk mango och pigg passionsfrukt skapar en ny och läcker…
Tillverkningsland
Allergener
Nöt, Jordnöt, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Havre
Ingredienser
FullkornsHAVREflingor, oligofruktos (fiber), rapsolja, solrosfrön, linfrön, mangojuicekoncentrat 1, 9 %, äppeljuicekoncentrat, passionsfruktsjuicekoncentrat 1, 2 %, torkad mango 1 % (mangopurékoncentrat, mango), morotsjuicekoncentrat, torkad apelsin 0, 5% (apelsinjuicekoncentrat, apelsin), havssalt, ingefärjuice, citronjuice, kallpressad apelsinolja, gurkmeja, svartpeppar, Kan innehålla spår av JORDNÖTTER och andra NÖTTER.
Kontaktuppgifter
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 62, 20101 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
EAN
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt, ej över normal rumstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 694 kJ / 405 kcal |
| Fett | 18 g |
| - varav mättat fett | 1,3 g |
| Kolhydrat | 42 g |
| - varav sockerarter | 6,2 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 0,36 g |
| Koppar | 0,4 mg |
| Järn | 2,5 mg |
| Fiber | 20 g |
| Foolihappo | 27 µg |
| Kalium | 350 mg |
| Magnesium | 100 mg |
| Tiamin | 0,2 mg |
| Vitamin E | 5,6 mg |
| Zink | 2,5 mg |

