Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Paulúns® Granola blåbär och citron är en frisk smakkombination av finländarnas favorit blåbär tillsammans med lagom syrlig citron. Denna Paulúns…
Tillverkningsland
Danmark
Allergener
Nöt, Jordnöt, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Havre
Ingredienser
FullkornsHAVREflingor, oligofruktosfiber, rostad kokos 10 %, solroskärnor, rapsolja, äppeljuicekoncentrat, torkade blåbär 2 %, svartvinbärsjuicekoncentrat, siciliansk kallpressad citronolja, havssalt, kardemumma. Kan innehålla spår av JORDNÖTTER och andra NÖTTER.
Kontaktuppgifter
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 62, 20101 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
EAN
6417800052162
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt, ej över normal rumstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 940 kJ / 464 kcal |
| Fett | 23 g |
| - varav mättat fett | 7,3 g |
| Kolhydrat | 44 g |
| - varav sockerarter | 5,6 g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 0,40 g |
| Järn | 2,9 mg |
| Fiber | 20 g |
| Foolihappo | 14,3 µg |
| Kalium | 360 mg |
| Magnesium | 100 mg |
| Tiamin | 0,2 mg |
| Vitamin E | 3,9 mg |
| Zink | 2,2 mg |

