Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Paulúns rostad havre och linfrö granola 350g
Alla Paulúns produkterUngefär4,19 €
Vertailuhinta 11,97 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Paulúns® rostad havre och linfrö är en läcker ny granola till Paulúns produktfamilj. Den nya produkten innehåller stora, knapriga bitar gjorda av…
Tillverkningsland
Danmark
Allergener
Nöt, Jordnöt, Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Havre
Ingredienser
FullkornsHAVREflingor, oligofruktosfiber, rapsolja, äppeljuicekoncentrat, kokos 3, 3%, linfrön 3, 3%, bovetemjöl, havssalt, kanel. Kan innehålla spår av JORDNÖTTER och NÖTTER.
Kontaktuppgifter
Orkla Suomi Finland Oy Ab
PL 62, 20101 Turku
https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/
EAN
6417800052179
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Egenskaper
Egenskaper
Förvaringsanvisning
Förvaras torrt, ej över normal rumstemperatur.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 1 773 kJ / 424 kcal |
| Fett | 16 g |
| - varav mättat fett | 2,8 g |
| Kolhydrat | 48 g |
| - varav sockerarter | 6,8 g |
| Protein | 10 g |
| Salt | 0,40 g |
| Järn | 2,7 mg |
| Fiber | 23 g |
| Foolihappo | 13,7 µg |
| Kalium | 320 mg |
| Magnesium | 90 mg |
| Tiamin | 0,2 mg |
| Vitamin E | 2,2 mg |
| Zink | 2,2 mg |

