Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Paw Patrol chokladknappar multipack 154g
Alla PawPatrol produkterUngefär2,94 €
Vertailuhinta 19,09 €/kg
Information
Information
Paw Patrol drageer med chokladsmak i kartonglådor, påse med flera lådor för delning (11x14 g).
Tillverkningsland
Turkiet
Ingredienser
Dragéer med chokladsmak (65%) täckta av ett krispigt sockerskal. Ingredienser: socker, fullhärdat palmolja, vasslepulver (MJÖLK), 5% kakaopulver*, emulgeringsmedel (SOJALECITIN, E473), förtjockningsmedel (E414), arom, ytbehandlingsmedel (E903, E901), färgämnen (E150d, E141, E162, E160a, E161b, E163), LÄTTMJÖLKSPULVER. *Rainforest Alliance-certifierad. Läs mer på ra.org.
Kontaktuppgifter
Importör
SOK, PL 35, 00088 S-ryhmä, https://s-kuluttajaneuvonta.fi
EAN
8721148000791
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 2 043 kJ / 488 kcal |
| Fett | 21 g |
| - varav mättat fett | 20 g |
| Kolhydrat | 73 g |
| - varav sockerarter | 62 g |
| Protein | 2,1 g |
| Salt | 0,30 g |
| Näringsdeklaration | 1 en portion |
|---|---|
| Energi | 286 kJ / 68 kcal |
| Fett | 2,9 g |
| - varav mättat fett | 2,8 g |
| Kolhydrat | 10 g |
| Protein | 0,3 g |
| Salt | 0,04 g |


