Laddar
Vaihda kieltä
Ändra språk
Produkternas datakvalitet kan variera beroende på språkval.

Pekan Leipä Itähämäläinen 100% Fullkornråg Efterugnsbröd färdig skuret 350g ekologisk
Alla Pekan Leipä produkterUngefär2,39 €
Vertailuhinta 6,83 €/kg
Förpackningsmärkningar
Förpackningsmärkningar
Information
Information
Efterbakat bröd har bakats på Pekan Leipä i mer än 50 år. Den är bakad av surrotsorganiskt ekologiskt mjöl med ett enkelt gott recept. 100 % av…
Tillverkningsland
Finland
Allergener
Spannmål och -produkter som innehåller gluten, Råg
Ingredienser
Eko FULLKORNSRÅGmjöl (75%, Finland), vatten, salt, jäst.
Kontaktuppgifter
Pekan Leipä Oy
Villenkatu 43, 18200 Heinola
https://www.pekanleipa.fi
Marknadsförare
Pekan Leipä Oy
Villenkatu 43, 18200 Heinola
EAN
6416147000812
Vi uppdaterar produktinformationen regelbundet. Vi rekommenderar dock att du alltid kontrollerar ingredienserna på produktförpackningen.
Näringsinnehåll
Näringsinnehåll
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Energi | 998 kJ / 237 kcal |
| Fett | 1,8 g |
| - varav mättat fett | 0,2 g |
| Kolhydrat | 41,5 g |
| - varav sockerarter | 0,8 g |
| Protein | 7 g |
| Salt | 1,40 g |
| Fiber | 13,6 g |
| Näringsdeklaration | 100 g |
|---|---|
| Laktos | 0 g |
